Játékos tanulás és közös élmények a Tokaj-Hegyalja Egyetemen

2026. április 20-án a Tokaj-Hegyalja Egyetem különleges, élményalapú programnak adott otthont, amelyen a Sárospataki Református Kollégium Gimnáziuma, Általános Iskolája és Diákotthona 3. osztályos tanulói vettek részt. A rendezvény a játékos tanulás, az együttműködés és a digitális pedagógiai eszközök alkalmazásának jegyében valósult meg. 

2026. április 20-án a Tokaj-Hegyalja Egyetemen olyan élménygazdag rendezvény valósult meg, amelyen a Sárospataki Református Kollégium Gimnáziuma, Általános Iskolája és Diákotthona 3. osztályos tanulói kapcsolódhattak be játékos, kooperatív feladatokba. Az eseményt Dr. Toma Kornélia rektori biztos, a Comenius Intézet igazgatója, tanszékvezető, egyetemi docens nyitotta meg. 

A program során a gyermekek több Bee-Bot pálya teljesítésével próbálhatták ki ügyességüket, logikai gondolkodásukat és együttműködési készségüket. A feladatok közös megoldása nemcsak sikerélményt adott számukra, hanem azt is megmutatta, hogy a tanulás élményszerű, motiváló és közösségépítő is lehet.

A rendezvény szakmai hátterét a Tokaj-Hegyalja Egyetem és a Stiefel Magyarország Kft. együttműködése biztosítja, amelynek köszönhetően a korszerű digitális pedagógiai eszközök a gyakorlatban is megjelenhetnek az oktatási és bemutató programokban. A résztvevők így olyan innovatív megoldásokkal találkozhattak, mint a Bee-Bot robotok és az algoritmikus gondolkodást fejlesztő eszközök. 

Az esemény megvalósításában szerepet vállalt Dr. Kucsinka Katalin, az egyetem docense, valamint a III. évfolyamos tanító szakos hallgatók is. Számukra a program szakmailag is értékes lehetőséget jelentett, hiszen aktívan bekapcsolódhattak egy élményalapú pedagógiai foglalkozás előkészítésébe és lebonyolításába, miközben a gyakorló pedagógussal való találkozás is hasznos tapasztalatot nyújtott számukra.

A Tokaj-Hegyalja Egyetem ezúton is köszönetét fejezi ki mindazoknak, akik közreműködésükkel hozzájárultak a program sikeréhez, külön köszönve Nizolék Aradi Emese pedagógus közreműködését, valamint a Stiefel Magyarország Kft. partneri támogatását, amely lehetővé teszi, hogy a korszerű pedagógiai eszközök ilyen értékes célokat szolgáljanak.

A rendezvény ismét megerősítette, hogy a játék, az innováció és a szakmai együttműködés találkozásából maradandó élmények és értékes tapasztalatok születhetnek.

 

Hír: Dr. Kucsinka Katalin

Fotó: Balogh István

Utolsó frissítés: 2026.04.27. 09:29